• Opieka medyczna w szkole

•   Związek między szkołą a zdrowiem jest znany od dawna.

Przedmiotem zainteresowania medycyny szkolnej jest zdrowie uczniów i w pewnym stopniu   nauczycieli. Z naszą szkołą współpracuje pielęgniarka szkolna – p. Małgorzata Kamińska, która  reprezentuje „Przychodnie Rodzinną” w Ciechocinku.

Zadaniem pielęgniarki szkolnej:

Wykonanie testów przesiewowych w kierunku wykrywania następujących zaburzeń:

- rozwoju fizycznego (waga, wzrost)

- narządy ruchu (skoliozy, płaskostopie)

- wzroku

- słuchu

- podwyższonego ciśnienia tętniczego krwi

Przygotowanie uczniów do profilaktycznych badań lekarskich

Prowadzenie profilaktyki próchnicy zębów metodą nadzorowanego szczotkowania zębów preparatami fluorkowymi.

Przekazanie nauczycielowi informacji o kwalifikacji lekarskiej do wychowania fizycznego.

Prowadzenie edukacji zdrowotnej uczniów i ich rodziców oraz uczestnictwo w szkolnych programach profilaktyki i  promocji zdrowia.

Współdziałanie z dyrekcją i pracownikami szkoły oraz powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną.