• Ornitolog w szkole

• 22 kwietnia 2022r. uczniowie klas I-III gościli w szkole ornitologa - Pana Macieja Maciejewskiego, Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Służewie.  Podczas spotkania dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat ptaków.  Mogły między innymi poznać gatunki jaskółek,  gatunki ptaków będących pod ochroną. Dowiedziały się, jakie miejsca są najbardziej przyjazne dla tej grupy zwierząt.  Dodatkową atrakcją była możliwość dotknięcia jaja strusia i łabędzie niemego oraz gniazd wybranych ptaków. Każdy uczestnik otrzymał od Gościa ptasie pióro, z informacją, od jakiego ptaka ono pochodzi. Opowieści ornitologiczne skłaniały uczniów do dzielenia się własną wiedzą oraz zadawania licznych pytań. Serdecznie dziękujemy Panu Maciejowi Maciejewskiemu za wspaniałe zajęcia przyrodnicze i z niecierpliwością oczekujemy na kolejne spotkanie.

koordynator ds. kultury K.Banachowska

• Spotkanie z pisarką

• 20 kwietnia 2022 r. gościliśmy w szkole pisarkę- Panią Monikę Sawicką-Kacprzak. Zostały przeprowadzone warszaty z podziałem na grupy. Młodszym dzieciom została przybliżona postać Jana Pawła II ("Jak Lolek został papieżem?"), a starszym Kardynała Stefana Wyszyńskiego ( "Prymas Tysiąclecia- Kardynał Stefan Wyszyński- nieustraszony ojciec Ojczyzny."). Serdecznie dziękujemy Pani Małgorzacie Świątkowskiej- dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Służewie za organizację wartościowych warsztatów.

K.Banachowska

• Życzenia wielkanocne

• Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy obsługi, Uczniowie

z okazji Świąt Wielkanocnych proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia zdrowia

i szczęścia osobistego.

Zasiądźmy przy wielkanocnym stole w atmosferze pojednania i wzajemnego zrozumienia, abyśmy w pełni potrafili czerpać siłę ze Zmartwychwstania Pańskiego.

Niech podczas tych świątecznych dni w  sercach zagości miłość, radość i nigdy niegasnąca nadzieja.

W imieniu całej społeczności Szkoły Podstawowej

im. Wincentego Piotrowskiego w Wołuszewie oraz własnym

życzenia składa

• Spotkanie z teatrem

• 13 kwietnia 2022 r. uczniowie klas I-III gościli w Gminnym Ośrodku Kultury w Służewie. Tam grupa miała przyjemność obejrzeć spektakt Teatru Piccolo  pt. "Złota Kaczka i Duch Starego Zamku".  Najmłodsi z wielkim zainteresowaniem śledzili losy bohaterów. Barwna i pełna humoru bajka przeplatana była wieloma piosenkami. Widownia współdecydowała o losach bohaterów oraz żywiołowo reagowała na muzykę. Wszyscy uczestnicy wycieczki byłi pełni pozytywnych wrażeń i z nieciepliwością czekają na kolejną propozycję kulturalną. Serdecznie dziękujemy GOK w Służewie za zaproszenie.

Koordynator ds kultury K.Banachowska

• Dzień bez plecaka

• 8 kwietnia odbył się w naszej szkole "Dzień bez plecaka". Uczniowie przynieśli podręczniki i przybory szkolne wykorzystując do tego najróżniejsze przedmioty. Pomysłowość była wielka - od koszyków i kartonów, poprzez wózki sklepowe, aż do pralki "Frani". Wszystkim uczniom i nauczycielom gratulujemy kreatywności i zaangażowania. Będziemy miło wspominać ten szalony dzień!

• Giełda Szkół Ponadpodstawowych

• Uczniowie klasy VIIIA gościli w szkole w Służewie na Giełdzie Szkół Ponadpodstawowych. Ciekawie zorganizowane stoiska z różnorodnych szkół prezentowały swoje oferty. Nie zabrakło smacznych cukierków i tak długo wyczekiwanej integracji z uczniami z innych szkół w powiecie. Ósmoklasiści wrócili z ulotkami i głowami pełnymi pomysłów co do swojej przyszłości. Trzymamy kciuki za trafne wybory!

Wychowawca Karolina Rytter

• Bezpieczeństwo zdrowotne

• Na stronie internetowej w zakładce "Bezpieczeństwo zdrowotne" zostały umieszczone nowe procedury. Zapraszamy do zapoznania się z ich treścią.