• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

• W dniu 23 czerwca 2023r. w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023. Pożegnaliśmy uczniów klasy VIII A, którzy przeżyli w murach Szkoły im. Wincentego Piotrowskiego w Wołuszewie wiele pięknych chwil. Wśród absolwentów znaleźli się: Wiktoria Ceglarek, Julia Gajdzińska, Adam Grzonkowski, Lena Lewandowska, Oskar Marulski, Aleksandra Nalewajk, Piotr Olesiński, Maciej Parada, Barbara Piątkowska, Jakub Rutecki, Jakub Rybczyński, Radosław Sujkowski, Zuzanna Szurgot.

W tym uroczystym dniu naszą szkołę odwiedzili zaszczytni goście: Skarbnik Gminy Aleksandrów Kujawski p. Marek Buczko, Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty w Bydgoszczy p. Maria Mazurkiewicz, Radny Gminy Aleksandrów Kujawski p. Stanisław Bonowicz, Radna Gminy Aleksandrów Kujawski i Sołtys wsi Otłoczyn p. Kamila Drzewucka, Sołtys wsi Wołuszewo p. Halina Zakrzewska, Sołtys wsi Słońsk Dolny p. Mieczysław Wachsman, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Agnieszka Wiśniewska, wieloletni nauczyciel Szkoły Podstawowej im. Wincentego Piotrowskiego w Wołuszewie p. Maria Kołodziej.

Ten piękny dzień na długo pozostanie w naszej pamięci. Absolwentom serdecznie gratulujemy ukończenia szkoły podstawowej. Życzymy dalszej wytrwałości, radości oraz sukcesów w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności.

Wszystkie zdjęcia można zobaczyć na szkolnej chmurze: https://bit.ly/zakonczenie_SPWoluszewo

• Festyn "Święto Rodziny" w naszej szkole

• W dniu 1 czerwca 2023 roku odbyło się w naszej szkole "Święto Rodziny". Festyn po raz drugi zorganizowała Rada Rodziców działająca przy szkole, wśród zaproszonych gości byli: Wójt Gminy Aleksandrów Kujawski pan Andrzej Olszewki, Radni Gminy Aleksandrów Kujawski pani Kamila Drzewucka i pan Stanisław Bonowicz. Na uczniów czekało wiele atrakcji: konkursy sportowe, przejażdżka na koniu, makijaże i tatuaże, bańki mydlane oraz chrzest pożegnalny dla uczniów klasy VIIIA. Całość dopełnił poczęstunek i wspaniała pogoda.

• Matematyczna "Kłódka".

• W dniu 06 czerwca 2023r. przedstawiciele klasy VIIIA: Julia Gajdzińska, Lena Lewandowska i Jakub Rutecki reprezentowali naszą Szkołę w Powiatowym Konkursie Matematycznym „Kłódka”. Konkurs składał się z trzech etapów: wspólnego rozwiązywania zagadek, których rozwiązanie umożliwiło otwarcie tytułowej kłódki i znalezienie wskazówek do drugiego etapu. Wspólnie z opiekunem uczniowie udali się na „wycieczkę” po Ostrowąsie, szukając ukrytych zadań matematycznych. Rozwiązania zadań otwierały sejf z upominkami. Trzeci etap to indywidualne rozwiązanie zadań, z którymi nasza drużyna poradziła sobie śpiewająco Wspólnymi siłami Julia, Lena i Jakub zdobyli II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekun: Marta Kardas