• Sukces Milenki!

• Uczennica klasy IIIA Milena Gajdzińska coraz częściej dzieli się swoim talentem wokalnym  w środowisku lokalnym. W sobotę, 16 grudnia 2023 r. Milenka występowała na scenie podczas koncertu w Miejskim Centrum Kultury w Ciechocinku  z cyklu Cztery Pory Roku - „Wesoła Nowina”. Jesteśmy dumni, że w naszej społeczności szkolnej jest tak wspaniała wokalistka! Gratulujemy i życzymy  dalszych sukcesów!

wych. Katarzyna Banachowska

• "Świąteczna układanka". Koncert muzyków Filharmonii Pomorskiej w naszej szkole.

• 18 grudnia 2023 roku gościliśmy w szkole muzyków Filharmonii Pomorskiej. Podczas koncertu uczniowie poznali świąteczne utwory muzyczne pochodzące z różnych krajów  m.in. z Hiszpanii, Ukrainy czy Izraela. Najmłodsi wspólnie z triem smyczkowym muzykowali. Znalazł się również czas na śpiewanie kolęd. Kolejny koncert noworoczny czeka nas w styczniu.

koordynator ds. kultury

• Świąteczna pomoc Szkolnej Rady Wolontariatu.

• Jak co roku nasi wolontariusze odwiedzili Zgromadzenie Sióstr Sług Jezusa w Ciechocinku. Zgromadzenie to pomaga dzieciom z rodzin patologicznych dotkniętych niewydolnością wychowawczą i chorobą alkoholową. Dzieciaki jedzą tam posiłki, odrabiają lekcje,bawią się oraz spędzają swój wolny czas z przyjaciółmi. Wolontariusze zawieźli paczki z suchą żywnością oraz słodycze. Miło nam,że ktoś uśmiecha się dzięki nam,szczególnie jeśli jest to uśmiech dziecka.

Szkolna Rada Wolontariatu z opiekunem

• "Paczuszka dla Maluszka"

• Akcja Paczuszka dla Maluszka zakończona! Przez ponad miesiąc zbieraliśmy artykuły papiernicze, zabawki oraz środki higieniczne dla Domu Pomocy Społecznej w Grabiu. Wczoraj wolontariusze wraz z rodzicami odwiedzili podopiecznych ośrodka. Bardzo dziękujemy całej społeczności szkolnej za włączenie się do tego przedsięwzięcia. Wizyta w takich miejscach to cenna lekcja pokory. Zauważamy wtedy jak cenne jest zdrowie oraz jak ważna jest bliskość i rodzina. My już wiemy,że warto pomagać, zawsze - nie tylko od święta.

Szkolna Rada Wolontariatu wraz z opiekunem

• Sukces sportowy w klasie IIA

• Kolejne sukcesy naszych uczniów! Szymon Waśkowski, uczeń klasy IIA, zdobył I miejsce w biegu na 600m jako rocznik 2015. Jest to bardzo duży sukces, gdyż Szymon był najlepszym biegaczem wśród zawodników z roczników 2014-2016. Teraz czeka go kolejne wyzwanie. 13 i 14 stycznia odbędą się mistrzostwa województwa, w których Szymon będzie walczył o złoto w biegu na 60 metrów, na 300 metrów oraz w sztafecie.
            Gratulujemy rewelacyjnego wyniku i życzymy kolejnych sukcesów! Szymku, złoto jest w zasięgu Twojej ręki!

• Sukces klasy VA

• Uczniowie klasy V A wzięli udział w konkursie ekologicznym "EKO-ZABAWKA" zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Służewie. Mikołaj Wierzbicki zajął I miejsce, a Filip Warpas otrzymał wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Andrzejki w naszej szkole!

• 29 listopada w szkole odbyły się andrzejki. W świetlicy wróżyliśmy z wosku, a także mogliśmy się dowiedzieć, jak będzie miała na imię nasza sympatia. Nie obyło się również bez wróżby z butami. Od kilku dni poznajemy tradycje związane z andrzejkami, różne wróżby oraz życiorys świętego Andrzeja. Na zakończenie tego dnia odbyła się dyskoteka. Uczniowie wspaniale się bawili!

Andrzejki odbyły się z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego.

• Wycieczka do Fortu IV oraz Żywego Muzeum Piernika

• 27 listopada odbyła się wycieczka do Fortu IV i Żywego Muzeum Piernika. Po Forcie IV oprowadził nas żołnierz w stroju pruskim. Przedstawił nam szczegóły budowy fortu wykorzystywane podczas obrony. Wyjaśnił zawiłości związane z historią, oprowadził po podziemnych korytarzach z użyciem pochodni. Było to niezapomniane doświadczenie, szczególnie w obecnej, zimowej scenerii. Nieco przemarznięci, udaliśmy się na rozgrzewający posiłek i zimową herbatkę. Następnie wybraliśmy się do Żywego Muzeum Piernika, gdzie spotkaliśmy prawdziwego mistrza cechu i wiedźmę, ubranych w średniowieczne stroje. Poczuliśmy się, jak byśmy przenieśli się w dawne czasy! Opowiedziano nam o sposobie wyrobu pierników. Poznaliśmy tajną recepturę! Następnie własnoręcznie przygotowaliśmy pierniczki, które później zabraliśmy do domu. Był też czas na kupienie pamiątek. To była wspaniała wycieczka!

Organizatorem wycieczki była p. Marlena Przybył-Radwańska

• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

• 20 listopada 2023 r. odbył się krótki apel z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. W tym dniu uczniowie przyszli do szkoły w barwach niebieskich, aby podkreślić, że pamiętają o swoich prawach, a także wykazali się ich znajomością.

Apel przygotowała p. Marlena Przybył-Radwańska

• SRW pomaga bezdomnym zwierzakom!

• W dniu dzisiejszym wolontariusze ze Szkolnej Rady Wolontariatu odwiedzili schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu. Karma została zakupiona z pieniążków za akcję Zdrowe Ciacho. Jesteśmy już umówieni na wiosnę na spacery z psami.Dzis aura pogodowa na to nie pozwoliła. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc. Uśmiechy Pan pracujących w schronisku oraz merdające ogonki psiaków to najlepsza nagroda.

Opiekun SRW-Karolina Rytter