• XV Powiatowy Konkurs Piosenki i Recytacji Poezji Patriotycznej

• Miłość do Ojczyzny, to aktualny temat w naszej społeczności. Wpisując się w kwietniowo- majowe patriotyczne uroczystości, uczniowie: Milena Gajdzińska z kl. IIA, Lena Małecka z kl. VA, Julia Gajdzińska z kl. VIIIA, Jakub Rutecki z kl. VIIIA i Zuzanna Szurgot z kl. VIIIA zaprezentowali naszą szkołę  w XV Powiatowym Konkursie Piosenki i Recytacji Poezji Patriotycznej. Organizatorami byli Szkoła Podstawowa nr 1 i Miejskie Centrum Kultury w Ciechocinku, którzy zadbali o ciepłą atmosferę i poczęstunek. W eliminacjach wzięło udział 40 uczestników z powiatu. Słuchaliśmy interesującego repertuaru utworów, m.in. Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Kamila Krzysztofa Baczyńskiego, Mariana Hemara, Wisławy Szymborskiej… W Jury zasiedli: p. Barbara Kawczyńska, p. Wanda Wasicka i p. Jerzy Sobierajski. Finał konkursu odbędzie się 13 maja 2023 r. w sali widowiskowo-kinowej Miejskiego Centrum Kultury w Ciechocinku. Cieszymy się, że wróciliśmy do konkursu po pandemicznej przerwie. Rodzicom dziękujemy za wsparcie i opiekę podczas przesłuchań. Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesu i patriotycznej postawy, jesteśmy z Was dumni!

Ewa Czarnomska

• X Gminny Konkurs Matematyczny-Mistrz Matematyki

• Dnia 21 kwietnia 2023r. przedstawiciele klas wzięli udział w "X Gminnym Konkursie Matematycznym - Mistrz Matematyki" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Opokach. Naszą szkołę reprezentowali: Tadeusz Kamiński (klasa IIA), Bartłomiej Liszkowski (klasa IVA), Amelia Buchalska (klasa VA), Natalia Serocka (klasa VIA), Patryk Wiśniewski (klasa VIIA), Julia Gajdzińska (klasa VIIIA). Nasi uczniowie w swoich kategoriach wiekowych zajęli miejsca:

Tadeusz Kamiński - I miejsce w kategorii klas II,

Amelia Buchalska - III miejsce w kategorii klas V,

Julia Gajdzińska - III miejsce w kategorii klas VIII.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Akcja "Sprzątamy dla Polski".

• Uczniowie z klas I-III włączyli się do akcji "Sprzątamy dla Polski". Wspólnie ustalili, że droga prowadząca do szkoły musi być czysta. Sprzątając dali przykład mieszkańcom wsi. Najmłodsi zebrali 4 worki śmieci.

• AKCJA ŻONKIL

• 19 kwietnia uczciliśmy 80. rocznicę wybuchu powstania w Getcie Warszawskim. Powstanie było pierwszym miejskim zrywem w okupowanej Europie w czasie II wojny światowej.
            Uczniowie wykonali z papieru żółte żonkile, które są symbolem zbiorowej pamięci o powstaniu i związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej. Krótki rys historyczny przedstawiła p. Małgorzata Oczachowska, a bohaterów walki o wolność uczciliśmy minutą ciszy.
          • Ważny wykład historyczny.

• 18 kwietnia 2023 r. uczniowie z klasy VIIA oraz VIIIA wzięli udział w spotkaniu z Panem Jakubem Topolewskim z Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Bydgoszczy. Na spotkaniu zorganizowanym w Gminnym Ośrodku Kultury w Służewie wysłuchali wykładu na temat zbrodni w Katyniu.

• Zmiany w planie zajęć od 3 kwietnia 2023

• Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Prosimy o zapoznanie się z nowym planem lekcji, który obowiązuje od 3 kwietnia 2023r.

Zmiany opublikowaliśmy na stronie internetowej oraz wprowadziliśmy do dziennika elektronicznego.

• Wycieczka do CKK Jordanki

•        Dnia 30 marca 2023 r. odbyła się wycieczka do Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki w Toruniu. Uczniowie klas I-VI wyjechali rano pod opieką pań: Aleksandry Wojciechowskiej, Marty Kardas, Marleny Przybył-Radwańskiej.       Głównym punktem wycieczki było obejrzenie musicalu "Kosmos". Uczniowie po raz pierwszy mogli zobaczyć tego rodzaju widowisko. W spektaklu ukazano piękno otaczającego nas świata, ale również jego problemy. Podpowiedziano, jak można je rozwiązac. Było to przedstawienie o wartościach oraz relacjach z drugim człowiekiem. Musical "Kosmos" chwilami bawił, dał chwile wytchnienia od codziennych obowiązków, skłaniał do refleksji. Aktorzy zachwycili nas spektakularnymi akrobacjami i mądrymi dialogami. Wysłuchaliśmy pięknej muzyki i obejrzeliśmy wspaniałą, kosmiczną scenerię.

• Konkurs "Wiosno, ach to ty".

•       21 marca nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego "Wiosno, ach to ty...". Piękne prace naszych uczniów znalazły się w gablotach szkolnych.       W kategorii klas I-III I miejsce zajęły: Justyna Grzonkowska i Milena Gajdzińska; II miejsce: Antoni Buchalski i Tadeusz Kamiński; III miejsce: Alicja Smykowska i Maja Erwińska. Wyróżnienia otrzymali: Alicja Serocka, Barbara Wszelaki, Hanna Hęcińska, Cezary Krajewski, Nadia Przybysz. Ponadto udział wzięli: Franciszek Błądek, Tymoteusz Wilczyński, Zuzanna Deba.      W kategorii klas IV-VIII I miejsce zajęła Natalia Serocka, II miejsce: Gabriela Piskrzyńska.      Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

Marlena Przybył-Radwańska, Ewa Żugaj