• SRW w akcji.

          • W dniu dzisiejszym uczniowie ze Szkolnej Rady Wolontariatu po raz kolejny odwiedzili Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Toruniu. Tym razem wybraliśmy się na długi spacerek z pieskami. Pieski dostały karmę i smaczki.         Radość czworonogów - bezcenna! Z pewnością będziemy wracać!

          • #SprzątamyDlaPolski

          • Uczniowie z klas I-III przyłączyli się do akcji ogólnopolskiej #SprzątamyDlaPolski. Mimo nieprzyjemnej aury, dzieci posprzątały okolicę szkoły.  Każdego dnia powinniśmy myśleć o naszej planecie i jej przyszłości. Codzienny recykling w naszych domach to już duża świadomość ekologiczna domowników.

          • Teatr Maska "Na tropie afery, gdzie podziały się litery?!".

          • 19 kwietnia 2024 r. gościliśmy w szkole aktorów Teatru Maska z Krakowa. Uczniowie z klas I-III obejrzeli spektakl promujący czytelnictwo pt. "Na tropie afery, gdzie podziały się litery?!". Poprzez zabawną, detektywistyczną historię, dzieci uświadomiły sobie jak ważne jest czytanie. Bohaterowie spektaklu przypomnieli, że dzięki czytaniu książek zdobywamy wiedzę, poszerzamy słownictwo, rozwijamy wyobraźnię. Mamy nadzieję, że rady udzielone podczas przedstawienia przyczynią się do wzrostu czytelnictwa w naszej szkole. Serdecznie dziękujemy Pani Małgorzacie Świątkowskiej- Dyrektor Gminnnej Biblioteki Publicznej w Służewie za zorganizowanie tego wydarzenia kulturalnego.

            koordynator ds. kultury

          • Akcja Żonkil

          • 19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie.  Tego dnia cała  społeczność szkolna upamiętniła minutą ciszy to ważne wydarzenie historyczne.  Uczniowie wspólnie z wychowawcami wykonali  przypinki-żonkile jako znak  pamięci o bohaterach powstania.  Przez kolejny tydzień podczas zajęć nauczyciele będą przybliżali uczniom to wydarzenie.

          • Apel upamiętniający 84. rocznicę ofiar zbrodni katyńskiej

          • Jedną z czarnych kart historii, która na zawsze pozostanie w naszej pamięci, jest mord polskich żołnierzy w Katyniu w 1940 r. 16 kwietnia uczniowie naszej szkoły obchodzi Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Uczcili polskich żołnierzy - ofiary sowieckiego totalitaryzmu. W okolicznościowym apelu uczniowie klasy V A przybliżyli tragiczne wydarzenia naszej narodowej historii. Przypomniano losy polskich jeńców z Kozielska, Starobielska i Ostaszkowa, którzy stracili życie z rąk sowieckich oprawców. Klasa V A zaprezentowała poezję patriotyczną, związaną z tymi wydarzeniami. Jeden z wyrecytowanych wierszy został znaleziony przy zmarłym jeńcu podczas ekshumacji. Wspólnie zaśpiewaliśmy hymn Polski oraz pieśni: "Cisza. Modlitwa katyńska", "Rozkwitały pąki białych róż", "Biały krzyż". Katyń był wielką tragedią. Wymordowano wtedy kwiat polskiej inteligencji. W zbiorowych mogiłach pogrzebani zostali ludzie honoru, cieszący się nienaganną postawą moralną.