• #SprzątamyDlaPolski

          • Uczniowie z klas I-III przyłączyli się do akcji ogólnopolskiej #SprzątamyDlaPolski. Mimo nieprzyjemnej aury, dzieci posprzątały okolicę szkoły.  Każdego dnia powinniśmy myśleć o naszej planecie i jej przyszłości. Codzienny recykling w naszych domach to już duża świadomość ekologiczna domowników.

          • Teatr Maska "Na tropie afery, gdzie podziały się litery?!".

          • 19 kwietnia 2024 r. gościliśmy w szkole aktorów Teatru Maska z Krakowa. Uczniowie z klas I-III obejrzeli spektakl promujący czytelnictwo pt. "Na tropie afery, gdzie podziały się litery?!". Poprzez zabawną, detektywistyczną historię, dzieci uświadomiły sobie jak ważne jest czytanie. Bohaterowie spektaklu przypomnieli, że dzięki czytaniu książek zdobywamy wiedzę, poszerzamy słownictwo, rozwijamy wyobraźnię. Mamy nadzieję, że rady udzielone podczas przedstawienia przyczynią się do wzrostu czytelnictwa w naszej szkole. Serdecznie dziękujemy Pani Małgorzacie Świątkowskiej- Dyrektor Gminnnej Biblioteki Publicznej w Służewie za zorganizowanie tego wydarzenia kulturalnego.

            koordynator ds. kultury

          • Akcja Żonkil

          • 19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie.  Tego dnia cała  społeczność szkolna upamiętniła minutą ciszy to ważne wydarzenie historyczne.  Uczniowie wspólnie z wychowawcami wykonali  przypinki-żonkile jako znak  pamięci o bohaterach powstania.  Przez kolejny tydzień podczas zajęć nauczyciele będą przybliżali uczniom to wydarzenie.

          • Apel upamiętniający 84. rocznicę ofiar zbrodni katyńskiej

          • Jedną z czarnych kart historii, która na zawsze pozostanie w naszej pamięci, jest mord polskich żołnierzy w Katyniu w 1940 r. 16 kwietnia uczniowie naszej szkoły obchodzi Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Uczcili polskich żołnierzy - ofiary sowieckiego totalitaryzmu. W okolicznościowym apelu uczniowie klasy V A przybliżyli tragiczne wydarzenia naszej narodowej historii. Przypomniano losy polskich jeńców z Kozielska, Starobielska i Ostaszkowa, którzy stracili życie z rąk sowieckich oprawców. Klasa V A zaprezentowała poezję patriotyczną, związaną z tymi wydarzeniami. Jeden z wyrecytowanych wierszy został znaleziony przy zmarłym jeńcu podczas ekshumacji. Wspólnie zaśpiewaliśmy hymn Polski oraz pieśni: "Cisza. Modlitwa katyńska", "Rozkwitały pąki białych róż", "Biały krzyż". Katyń był wielką tragedią. Wymordowano wtedy kwiat polskiej inteligencji. W zbiorowych mogiłach pogrzebani zostali ludzie honoru, cieszący się nienaganną postawą moralną.

          • Wycieczka do kina

          • Dnia 4 marca 2024 r. klasy IV-VIII wybrały się na wycieczkę do kina w Toruniu. Dzieci obejrzały film "Akademia pana Kleksa". Była to ciekawa propozycja, którą uczniowie mogli skonfrontować z lekturą. Zaskoczeniem były niektóre ciekawe pomysły reżysera. Dużo interesujących faktów na temat powstania filmu zawarto w prelekcji. Ta uwspółcześniona wersja klasycznego utworu Brzechwy przemówiła do dzieci treścią i formą. Natomiast opiekunowie mieli okazję porównać ją do kultowej ekranizacji z lat 80.

            M. Przybył-Radwańska, A. Majchrzak

          • Spotkanie z pisarzem p. Pawłem Gołuchem i seans filmowy w GOKu.

          • 25 marca 2024 r. uczniowie klasy IIA i IIIA udali się na wycieczkę do Służewa. Tego dnia czekały na nich atrakcje w Gminnej Bibliotece Publicznej oraz w Gminnym Ośrodku Kultury. Wycieczka rozpoczęła się od spotkania z panem Pawłem Gołuchem. Pisarz w humorystyczny sposób opowiadał dzieciom o swojej twórczości, rymował wiersze oraz zabawiał muzycznie. Przypomniał również etapy powstawania książki oraz zawody z tym procesem związane. Uczniowie chętnie zakupili smocze poduszki oraz wybrane części bądź całą serię smoczych kronik. Wszyscy otrzymali od pisarza wyjątkowe dedykacje z autografem. Ostatnim punktem wycieczki był seans filmowy w sali Gminnego Ośrodka Kultury. Serdecznie dziękujemy Pani Małgorzacie Świątkowskiej- dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Panu Maciejowi Maciejewskiemu - dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury.

          • Gala "Rodacy Bohaterom".

          • 23 marca 2024 r. uczniowie naszej szkoły (członkowie Szkolnej Rady Wolontariatu) uczestniczyli w uroczystej gali podsumowującej akcję "Rodacy Bohaterom 2023"."Rodacy Bohaterom"to zbiórka darów dla weteranów,szeroki obszar edukacji historycznej, a także dbanie o polskie kwatery na Kresach i współpraca ze środowiskiem kombatantów w Polsce i poza jej granicami. Uczniowie naszej szkoły włączyli się w działania poprzez zbiórkę biało - czerwonych zniczy oraz wykonanie kart świątecznych.Cieszymy się ,że co roku możemy brać udział w tak znakomitym przedsięwzięciu.

            Na zdjęciu organizatorzy uroczystości- Angelika i Monika Jaworskie oraz wolontariusze- uczniowie klasy VIIIA Katarzyna i Filip Rybczyńscy.

          • 22 marca- Dzień szalonej fryzury

          • Dzień Szalonej Fryzury: Zabawa i Kreatywność na Najwyższym Poziomie!

            W ubiegły piątek mieliśmy okazję doświadczyć wyjątkowego wydarzenia w naszej szkole - Dnia Szalonej Fryzury! To był dzień pełen uśmiechów, zabawy i oczywiście niezwykłych fryzur, które rozbawiły wszystkich do łez.

            Nasi uczniowie zaprezentowali swoją kreatywność w sposób, który trudno było przeoczyć. Na korytarzu królowały niezwykłe fryzury w najróżniejszych kształtach i kolorach - od kitek po zawadiackie upięcia z dodatkiem kolorowych wstążek. To był prawdziwy festiwal włosów!

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy przyczynili się do sukcesu tego wydarzenia swoją kreatywnością i zaangażowaniem. Dzień Szalonej Fryzury na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako czas pełen radości i wspólnego świętowania!

            Z niecierpliwością czekamy na kolejne szalone pomysły i wydarzenia!

          • 21 marca- Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur".

          • Udział naszych uczniów w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur"

            Jesteśmy niezmiernie dumni z naszych utalentowanych uczniów, którzy wzięli udział w prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur"! Konkurs odbył się 21 marca, w pierwszy dzień wiosny, a nasi uczniowie poświęcili swój czas i umiejętności, by stanąć do wyzwania matematycznego.

            Startując o godzinie 9, nasi uczniowie mieli 75 minut na rozwiązanie różnorodnych i interesujących zadań matematycznych. To była nie tylko szansa na sprawdzenie swojej wiedzy i umiejętności, ale także okazja do rozwijania umysłowych wyzwań i kreatywnego myślenia.

            Konkurs "Kangur" to nie tylko okazja do rywalizacji, ale także do nauki i zabawy z matematyką. Zadania wymagały nie tylko precyzji i logicznego myślenia, ale także kreatywności i umiejętności rozwiązywania problemów.

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie i wysiłek, jakie włożyli w przygotowania do konkursu. Wasza determinacja i pasja do nauki są dla nas niezwykle inspirujące i budujące!

            Czekamy z niecierpliwością na wyniki konkursu i mamy nadzieję, że wasze wysiłki zostaną docenione. Ale niezależnie od wyników, jesteśmy przekonani, że doświadczenie uczestnictwa w "Kangurze" przyniesie Wam wiele satysfakcji i cennych doświadczeń matematycznych.

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy powodzenia w oczekiwaniu na wyniki!

          • Pierwszy dzień wiosny.

          • Wiosenna Przygoda w Ciechocinku!

            Uczniowie naszej szkole wzięli udział w wspaniałej wycieczce do urokliwego Ciechocinka, zorganizowanej z okazji pierwszego dnia wiosny. Ta wyjątkowa wyprawa była pełna radości, odkryć i wrażeń!

            W czasie naszej podróży zawitaliśmy do "Kina Zdrój", gdzie uczniowie mogli delektować się nie tylko filmową rozrywką, ale także odkrywać tajemnice magicznego świata kina. Wspaniałe produkcje, które mieliśmy okazję obejrzeć, dostarczyły nam niezapomnianych chwil i wzruszeń.

            Udaliśmy się także do urokliwej piekarni-cukierni Polkorn, gdzie czekały na nas pyszne smakołyki. To była wielka uczta dla naszego podniebienia!

            Ale to nie koniec naszych przygód! Spacerując po malowniczym parku Ciechocinka, uczniowie mieli okazję do odkrywania pierwszych oznak wiosny. Pojawiające się kwiaty, śpiew ptaków i delikatne promienie słoneczne sprawiły, że nasza wycieczka była nie tylko edukacyjna, ale także niezwykle inspirująca.

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w tej fantastycznej przygodzie. Mamy nadzieję, że ta wycieczka na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako wyjątkowy sposób na powitanie wiosny!

          • Kiermasz wielkanocny i zbiórka baterii.

          •   Przypominamy, że w szkole trwa kiermasz wielkanocny. Zachęcamy do zakupu oryginalnych dekoracji świątecznych.

                Dbaj o środowisko- pamiętaj, że zbieramy bateriie (pudło znajduje się na parterze i na I piętrze).

            SRW

          • Akcja "Paczuszka".

          • Paczuszka -wyprawka dla dzidziusia podopiecznej stowarzyszenia @ Szmaragdowy Paw gotowa! Dziękuję wolontariuszom oraz ich rodzicom za sprawną akcję. 

            Karolina Rytter - opiekun SRW i Caritas

          • Gofry w IIIA

          • 7 marca 2024 r. uczniowie klasy IIIA, przy niewielkiej pomocy wychowawczyni, przygotowali smaczne gofry. Każde dziecko znakomicie wywiązało się z przydzielonego zadania. Wszyscy przynieśli odpowiednie składniki i dodatki. Podczas zajęć uczniowie przypomnieli sobie zasady BHP w zakresie posługiwania się sprzętem elektrycznym.  Następnie jedni miksowali, inni dokładali składniki w odpowiednich proporcjach. Alicji przypadła rola posypywania gofrów cukrem pudrem. Wszyscy trzecioklasiści chętnie degustowali gofry.

          • Najmłodsze "Zuchy".

          • 6 marca 2024 r. dwanaścioro uczniów z klas I-III wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Zuch. Dzieci pilnie przygotowywały się do konkursu we wsparciu wychowawczyń i rodziców. Jesteśmy bardzo dumni z uczniów, którzy podjęli wyzwanie konkursowe. Wyniki otrzymamy w maju.

          • Akademia Pszczoły Bohatera

          • Nasza szkoła uczestniczy w ogólnopolskim projekcie  edukacyjnym Akademia Pszczoły Bohatera realizowanym przez Fundację Pszczoła Bohater, pod patronatem  Ministra Edukacji i Nauki.  Program ten głównie skupia się na budowaniu u najmłodszych świadomości na temat roli, jaką pełnią pszczoły miodne w naszym środowisku. Na pierwszych zajęciach projektowych gościliśmy pana Pawła Błądka, którego pasją jest pszczelarstwo. Z pomocą synów, Antoniego i Franciszka, gość prezentował akcesoria pszczelarza i dzielił się swoją wiedzą na temat życia i opieki nad pszczołami. Na spotkaniu uczniowie klas I-III dowiedzieli się wielu ciekawostek, ale również mieli możliwość zadawania pytań. Spotkanie zakończyło się przekazaniem podziękowań i pamiątkowym zdjęciem. Kolejne lekcje o pszczołach już niebawem.

          • Dyskoteka walentynkowa

          • 5 lutego 2024 r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka walentynkowa. Uczniowie, jak zawsze, świetnie się bawili. Zaskoczyli opiekunów oryginalnymi strojami. Gorące podziękowania kierujemy do Rady Rodziców za zorganizowanie poczęstunku dla dzieci. M. Przybył-Radwańska, M. Oczachowska, D. Kosiński